Kabiliyetlerimiz

Moment Teknoloji Sanayi A.Ş.; konusunda ehil ve tecrübeli personeli, sahip olduğu zengin makine parkı ve zaman tanımayan çalışma azmi ile üstün bir üretim potansiyeline sahip olup, bugüne kadar geliştirmiş olduğu aşağıdaki üretim ve imkan ve kabiliyetlerini her gün daha da artırma azim ve kararlılığındadır. Her seviyedeki personel; sadece imkan ve kabiliyetleri artırmanın yeterli olmadığının, istenen özellikte, ekonomik ve uzun vadeli çözüm sağlayan üretimin gerekli olduğunun bilincindedir. Bu kapsamda; mevcut imkanların geliştirilmesi ve yeni kabiliyetlerin oluşturulmasında, geçmişte yaşanan tecrübeler, müşteri istekleri ve memnuniyeti ve teknolojik gelişmeler dikkate alınmaktadır.

Hali hazırdaki mevcut imkan ve kabiliyetlerimiz:

Talaşlı İmalat

120 adedi CNC makine olmak üzere toplam 158 makine ile müşterilere çözümler sunulmakta, hassas ve özellikli parça işleme konusunda bütün sektörlere hizmet verilmektedir. 

Döküm

Alçak Basınç Alüminyum Döküm Ünitesi (Max 1500*2000), Yüksek Basınç (Enjeksiyon) Döküm Ünitesi, Foseco Gaz Alma Ünitesi ve sahip olunan diğer imkânlarla müşterilere Alüminyum Döküm, Bronz Döküm, Sürekli Döküm, Savurma Döküm ve Kum Döküm konularında hizmet verilmektedir.

Isıl İşlem

Sahip olunan; Isıl İşlem Fırını (Quench – Alüminyum) ve Yaşlandırma Fırını ile ısıl işlem faaliyetleri yürütülmektedir.

Lazer Kaynak

Firma; bünyesinde bulunan 0.6 – 2 mm atış çapına ve 3000 watt güce sahip hassas lazer ile lazer kaynak yeteneğine sahiptir.

Laboratuvar İmkan ve Kabiliyetleri

Firmanın bünyesinde:

  • NDT X-RAY Dijital Radyoskopi Cihazı
  • Spektro Analiz Cihazı
  • Yoğunluk Ölçüm Cihazı
  • Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazı
  • Sertlik Ölçüm Cihazı bulunmaktadır.

Montaj, Test Entegrasyon

Enerji ve medikal sanayinin talep ettiği montaj eğitimi almış, sertifikalı ve eğitimli mühendisler ve teknisyenlerden oluşturulmuş güçlü bir kadro ile tasarlanan ve üretilen ürünlerin montajı, testi ve entegrasyonu yapılmaktadır.